Účet: 173065419/0600 info@fbcbarracudas.com

Web site powered by phpRS

téma
* Postupová trilogie s Ole per Čendassonem
Vydáno dne 01. 03. 2013 (3223 přečtení)

Po dvouměsíčním výpadku přicházíme s reportáží z posledních tří turnajů slánských barakud. Vychutnejte si florbalové zážitky s naší legendou Ole per Čendasonem. Čekají vás napínavé příběhy s neskutečným vyvrcholením.

Díl první – ZTRÁTA

20.1. FBC Barracudas Slaný vs. FBC Jeleni Unhošť (6:3)

Sezóna se pomalu překlopila do druhé části a tak jsme opět změřili své síly s jeleny z Unhoště. Do zápasu jsme nastoupili v trochu improvizované sestavě, hlavně v obraně. Kapitánem mužstva byl pro tento zápas stanoven legendární, ze švédské ligy ostřílený Ole per Čendasson. Průběh zápasu byl opět podobný tomu prvnímu z počátku této sezóny. Soupeře jsme zlomili až v druhé polovině zápasu. Jeleni totiž rychle odpovídali na naše branky. Především na začátku druhé třetiny proběhla ohromná přestřelka, kdy během čtyř minut padly čtyři góly, o které jsme se rovně podělili. Poté jsme se již vzadu stabilizovali, soupeře jsme do ničeho nepustili a přidali další rozhodující branky.

20.1. FBC Barracudas Slaný vs. TBC Horoměřice B (2:2)

Horoměřice, které umí hrát dobře takticky, nastoupili oproti prvnímu utkání v plném počtu. Dost opatrná hra a skvěle chytající brankáři nenechali dlouho nikoho vyniknout. První gól vsítil ke konci první třetiny po dobré kombinaci soupeř. Se štěstím jsme v poslední vteřině téže třetiny srovnali. V druhé části jsme herně dominovali, ale kromě několika tyčí jsem přidali pouze jediný gól. Do třetí třetiny nenastoupili dva naši klíčoví obránci a nekoncentrované mužstvo přenechalo soupeři aktivnější hru. Rozhozená obrana pak nezastavila jeden z útoků a tři minuty před koncem povolila soupeři srovnat na konečný stav 2:2.

Sestava: Vojtěch Hlava – Miroslav Faltys, Jiří Budil, Michal Andrejši, Dominik Vokál, Jan Šikýř, Jaroslav Dvořák – Tomáš Koten, Jiří Rafaj, David Mistrík – Zdeněk Konečný, Martin Bálek, Ladislav Jelen – Michal Štěpánek, Jan Protiva (Ole per Čendasson), Vítězslav Novák.

Díl druhý – FLORBALOVÉ CHUTĚ

9.2. FBC Barracudas Slaný vs. Las Plantas (12:4)

Po první ztrátě bodů v sezóně jsme vyrazili na další turnaj s vidinou spravit si chuť. První třetina však patřila našim obráncům. Dva góly vstřelili a pouze jediný výpad soupeře neuhlídali. Soupeř však ještě dlouho pevně vzdoroval a na naše góly rychle reagoval. Když se v polovině zápasu za stavu 5:2 zdálo, že jsme soupeře zlomili, tak nám utekli dva jejich hráči, které jsme zastavili pouze za cenu faulu. Do té doby výborně chytající Vojta čelil důležitému nájezdu a nezklamal. Následné oslabení jsme ustáli a po jeho konci jsme v rozmezí 16 sekund třikrát skórovali. Utkání jsme si pak již opravdu užívali a tak se do statistik zapsal i legionář Ole per Čendasson. Ten svojí akci dohrál až do konce – co naplat, že to bylo na třikrát, zlomil u toho soupeřovi hůl a míček dopravil do brány i s gólmanem - gól rozhodčí uznal.

9.2. FBC Barracudas Slaný vs. FK Spartak Praha (8:3)

V tomto zápase se vše podstatné pro diváka odehrálo až ve třetí třetině. První dvě třetiny jsme opět tvořili hru, ale soupeř jako vždy vzdoroval. Stav tak po dvou třetinách byl jen 3:1. Na úvod třetí třetiny jsme rychle přidali další dva góly, což soupeře přimělo k důraznější hře. V atraktivní hře padlo několik hezkých gólů. Závěr zápasu jsme však dohrávali exhibičně v dlouhé přesilové hře, čímž jsme si zlepšili individuální statistiky.

Sestava: Vojtěch Hlava – Miroslav Faltys, Michal Andrejši, Dominik Vokál, Jan Šikýř, Jaroslav Dvořák – Zdeněk Konečný, Jiří Rafaj, David Mistrík – Filip Dolejší, Martin Bálek, Ladislav Jelen – Michal Štěpánek, Jan Protiva (Ole per Čendasson), Vítězslav Novák.

Díl třetí – STARTÉR

24.2. FBC Barracudas Slaný vs. SK Lators (8:1)

Tento zápas asi soupeř ještě dlouho nepochopí. Vletěl na nás bez respektu a s patřičnou motivací. Nenechal nás rozehrávat, hrát naší hru a k tomu se jim dařilo v kombinaci. Ale odměnou bylo po dvou třetinách pouze jediný vstřelený gól a dva obdržené. Ve třetí třetině však netušili, co se děje. Z ničeho nic dostali pěknou rychtu a tak konečný výsledek 8:1 je bude strašit v každém snu při chladných a temných nocích.

24.2. FBC Barracudas Slaný vs. FC Astra (8:3)

Astra s námi hraje vždy pěknou partii. Bohužel nechali všechnu sílu v předešlém zápase, který hráli toho dne. Jejich hra tím postrádala patřičnou agresi a intenzitu. Hru jsme lehce kontrolovali a postupně rozjížděli náš brankostroj. Na konci se o slovo přihlásil nesmrtelný Ole per Čendasson. Spokojeně po zápase usedl do své zánovní audinky, kterou si přivezl z působení ve švédské lize. Nastartoval a nic. Ani ťuk. Žádný zvuk. Zatímco jsme si všichni již užívali teplo domova a chutnou večeři, Ole per Čendason čekal na několik odtahových služeb, než ho ta správná dovezla na své korbě sněhově rozjasněnou nocí domů.

Sestava: Vojtěch Hlava – Miroslav Faltys, Jiří Budil, Michal Andrejši, Jan Šikýř – Tomáš Koten, Jiří Rafaj, David Mistrík – Zdeněk Konečný, Martin Bálek, Ladislav Jelen – Filip Dolejší, Michal Štěpánek, Jan Protiva (Ole per Čendasson), Vítězslav Novák.

Touto trilogií jsme si již s velkým předstihem zabezpečili postup do vyšší ligy. V následných turnajích půjde o menší play-off a závěrečnou třešinku sezóny. Budeme totiž hrát dvakrát se soupeři, kteří jsou na druhém a třetím místě. Budeme tedy hrát o čest.

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Míra | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek )